Бодит чадвар : ОЛИМПИАД -2013

ОЛИМПИАД -2013



Монгол хэлний олимпиад 7-р анги бүгд -300 сурагч
Сурагчдын нэрс Сургуулийн нэр koд Даалгавар Авах оноо Авсан оноо Хувь
1 ажил 2 ажил 3 ажил
1 Анар 71 10117 5 4 2.8 14 11.8 84.29
2 Энхзаяа 31 10137 4.5 4 2.2 14 10.7 76.43
3 Мөнхсайхан Хангай 10123 4.1 4 2.5 14 10.6 75.71
4 Наргил Гэрэлт-Ирээдүй 10206 5.5 4 1 14 10.5 75
5 Минжинсор 74 10521 5.1 2 3.3 14 10.4 74.29
6 Амарзаяа 41 10512 5.8 2 2.5 14 10.3 73.57
7 Хонгорзул 119 10228 5 4 1.3 14 10.3 73.57
8 Эрдэнэтуул 40 10131 4.3 4 1.8 14 10.1 72.14
9 Оюунсүрэн 5 10125 2.8 4 3.3 14 10.1 72.14
10 Жаргалмаа 66 10808 4.8 3 2.3 14 10.1 72.14
11 Эрдэнэтөгс 119 10215 6 3 1.1 14 10.1 72.14
12 Бодьгэрэл Сант 10105 5.5 3 1.5 14 10 71.43
13 Төгөлдөр УБ дунд сургууль 10525 5.5 3 1.5 14 10 71.43
14 Буянбат 4 10234 4 4 2 14 10 71.43
15 Ганчимэг 37 10111 4.3 4 1.6 14 9.9 70.71
16 Номин-Эрдэнэ 38 10743 6 2.5 1.4 14 9.9 70.71
17 Намуужин Боловсрол 10814 6 3 0.9 14 9.9 70.71


















Монгол хэлний олимпиад 8-р анги бүгд оролцсон -288
























Сурагчдын нэрс сургууль koд Даалгавар Авах оноо Авсан оноо хувь байр


1 2 3 4 5 6 7 8


1 Үүрийнцолмон 74 20914 2 1.5 1 1.5 3 0 2 2 14 13 92.85714 1


2 Цэцэнбэрс 93 20905 2 1 1 1 3 0.8 2 2 14 12.8 91.42857 2


3 Энхзаяа 39 20907 1 1.5 1 1.5 3 0.2 2 2 14 12.2 87.14286 2


4 Есөн олон 78 20908 2 1 1 0 3 0.9 2 2 14 11.9 85 3


5 Анар шинэ монгол 20116 2 1 1 2 2.5 0.8 2 0.5 14 11.8 84.28571 3


6 Доржнасан ицс 1-р дунд 20931 2 0.5 1 1 3 0.3 2 2 14 11.8 84.28571 3


7 Халиун ицс 1-р дунд 20921 2 1.5 0 1 3 0 2 2 14 11.5 82.14286 тусгай


8 Сумьяа иц 2-р 20307 2 0.3 0.5 2 3 0.9 1.7 1 14 11.4 81.42857 тусгай


9 Мөнхнаран 12 20109 1 0.5 1 1 2.8 1 2 2 14 11.3 80.71429 тусгай


10 Төгсбилэг 51 20903 1 0.5 1 1 3 0.8 1.9 2 14 11.2 80 10


11 Ганчимэг 39 20924 2 1.5 1 0.5 2.5 0.5 1.7 1.5 14 11.2 80 10























Монгол хэлний олимпиад 9-р анги оролцсон - 278

























Сурагчдын нэрс сургууль koд Даалгавар 14.5 Авах оноо Авсан оноо Хувь Үнэлгээ






санаа харьцуулалт 5 шүлэг 3 эргэцүүлэмж 4 Монгол бичиг 2.5






1 Лхагвадулам д 14 21804 3.5 3 4 2.5 13.5 13 96.3 1






2 Дэлгэрмөрөн МЭХС 11503 3.6 3 3.3 2.5 13.5 12.4 91.85 2






3 Сувд-Эрдэнэ Боловсрол 11202 3.8 3 2.9 2.4 13.5 12.1 89.63 2






4 Мөнхнасан ЦГЦ 12211 3 3 3.8 2.2 13.5 12 88.89 3






5 Мишээлт ИЦ1 11220 3.9 2 3.4 2.4 13.5 11.7 86.67 3






6 Намуун Сант 21818 3 3 3.3 2.4 13.5 11.7 86.67 3






7 Үрлээ 13 11508 2.4 3 3.8 2.5 13.5 11.7 86.67 Тусгай






8 Номинзул 73 11223 3.5 3 2.6 2.4 13.5 11.5 85.19 Тусгай






9 Номин 9 21103 3.7 1.5 4 2.3 13.5 11.5 85.19 Тусгай






10 Мөнхчин-Од 52 11515 3.5 1.5 4 2.4 13.5 11.4 84.44







11 Ренчинмядаг 23 21630 3.5 3 2.5 2.4 13.5 11.4 84.44







12 Мөнгөнтуяа 48 21835 3.5 2 3.5 2.4 13.5 11.4 84.44







13 Заяахүү 28 11209 3.5 2 3.4 2.4 13.5 11.3 83.7







14 Цолмонсүрэн 85 12205 2.8 3 3.2 2.3 13.5 11.3 83.7







15 Отгонцэцэг 41 11518 2.9 2 4 2.2 13.5 11.1 82.22







16 Ширнэн БЗЦС 21812 3.6 2.4 3 2.1 13.5 11.1 82.22







17 Тольтгилбэр 46 21118 3.2 2 3.5 2.4 13.5 11.1 82.22







18 Гэгээннаран 24 21613 4 2 2.8 2.2 13.5 11 81.48







19 Эмүжин ЭОргил 21805 3.2 1.5 4 2.3 13.5 11 81.48







20 Амаржаргал Голомт 12235 2.6 3 3.1 2.3 13.5 11 81.48







21 Жанлавцогцол ИЦ1 11517 3 1.5 3.9 2.5 13.5 10.9 80.74







22 Ануцэцэн 62 21122 4 2 3.5 1.4 13.5 10.9 80.74







23 Дарханзул 44 11505 3 1.5 4 2.3 13.5 10.8 80







24 Марал 102 21814 3.4 2 3.2 2.2 13.5 10.8 80







25 Очмуун 13 21813 2.7 3 2.9 2.2 13.5 10.8 80







26 Энхжин 67 21140 3.5 2 2.9 2.4 13.5 10.8 80







27 Үүрийнтуяа 15 21129 3 2 3.8 2 13.5 10.8 80







28 Болдхэт 51 21139 3.4 1.5 2.7 3.2 13.5 10.8 80







29 Тэмүүжин Улаанбаатар 21124 3 3 2.5 2.3 13.5 10.8 80


























Монгол хэлний олимпиад 11 жилийн 10-р анги оролцсон -270



Сурагчдын нэрс сургууль koд Даалгавар Авах оноо Авсан оноо хувь Байр


1 2


а б в г д е ё


1 О.Энхлин 1 201-07 2 1 1.5 0 1 1 1 5 14.5 12.5 86.2% 1


2 Д.Батзаяа 81 119-03 2 0.5 1 1 1 1 0 5.6 14.5 12.1 83.4% 2


3 Х.Энхжаргал 44 109-06 2 1 0 1 1 1 1 5.1 14.5 12.1 83.4% 2


4 А.Дүүрэнбилэг 38 116-15 2 1 1 1 0 1 1 5 14.5 12.0 82.8% 3


5 Д.Хажидсүрэн 44 117-07 2 1 0 0 1 1 1 6 14.5 12.0 82.8% 3


6 Д.Пагам 21 117-10 2 0.5 0.5 0.5 1 1 1 5.5 14.5 12.0 82.8% 3


7 О.Эрхэмзаяа 19 109-30 2 1 1 0 1 1 1 5 14.5 12.0 82.8% 3


8 Х.Минжинсор Тольт 216-15 2 1 1 1 1 1 1 4 14.5 12.0 82.8% 3


9 Д.Уянга 1 119-26 2 0.5 1 0.5 0 1 1 5.8 14.5 11.8 81.4% тусгай


10 Ариундалай Шинэ Эрин 109-26 2 1 0 1 1 1 1 4.8 14.5 11.8 81.4% тусгай


11 Б.Мандухай Сант 216-10 2 0.5 1.5 1 1 1 1 3.8 14.5 11.8 81.4% тусгай























Монгол хэлний олимпиад 12 жилийн 10-р анги оролцсон -242

























Сурагчдын нэрс Сургууль koд Даалгавар Авах оноо Авсан оноо Хувь Үнэлгээ






Өгөгдлөөр захидал бичих Зураг тайлбарлах /Захидал/ Монгол бичиг унших Тодорхой нөхцөлд асуулт зохиох






1 Б.Хонгорзул Монген 10210 5 3 2 3 13 13 100 I






2 Н.Лхагвасүрэн 11 10520 5 3 1.8 3 13 12.8 98.46 II






3 Т.Удвал 7 11009 4.8 2.5 2 3 13 12.3 94.62 II






4 С.Гоомарал 20 10113 4.8 2.6 1.8 3 13 12.2 93.85 III






5 Э.Гэрэлсувд 1 10402 4.8 3 1.8 2.5 13 12.1 93.08 III






6 Б.Батчимэг 76 10516 4.1 2.5 2.8 2.5 13 11.9 91.54 III






7 Б.Бөхбат Монгол тэмүүлэл 10711 4.8 3 2 2 13 11.8 90.8 Т






8 С.Бүрэнжаргал ИЦ1-р ахлах 10602 4.9 1.9 2 3 13 11.8 90.77 Т






9 П.Ууган-Эрдэнэ 52 10721 4.6 2.6 2 2.5 13 11.7 90.0 Т






10 Б.Бадамханд 19 10108 4.5 3 2 2 13 11.5 88.46







11 Э.Содбаяр 49 10719 5 1.9 2 2.5 13 11.4 87.7







12 А.Ариунзаяа Налайх 10817 4.8 3 2 1.5 13 11.3 86.92







13 Б.Ариунгэрэл 58 10616 4.8 2.5 2 2 13 11.3 86.92







14 Б.Анхчимэг 1 10514 4.5 2 1.8 3 13 11.3 86.92







15 Х.Энхмаа 95 11003 4.5 2 1.8 3 13 11.3 86.92







16 Г.Энхжавхлан Шинэ монгол 22009 4.5 2.4 2 2.3 13 11.2 86.2







17 Ч.Хишигзаяа 93 10314 4.8 2.8 1.6 2 13 11.2 86.15







18 Б.Марал Шинэ монгол 22002 4.5 1.8 1.8 3 13 11.1 85.4







19 Б.Анужин 106 10603 5 3 1.6 1.5 13 11.1 85.38







20 Д.Шинэзаяа 2 10606 4.8 2.5 1.8 2 13 11.1 85.38







21 Ц.Сэргэлэнбуян 92 10102 4.6 3 2 1.5 13 11.1 85.38







22 М. Мөнгөнцэцэг 40 10229 4.3 2.8 2 2 13 11.1 85.38













































Монгол хэлний олимпиад 11-р анги оролцсон -272













Сурагчдын нэрс Сургууль koд Даалгавар Авсан оноо авах оноо байр






6-Jan 2 3 4 5






1 Э. Сайнзаяа 81 21221 5.9 2.5 6 6.5 6 26.9 36 31 74.72





2 Э. Донамирал 65 207018 4.6 6 4 6 6 26.6 36 32 73.89





3 Н. Ариунтунгалаг 37 215013 5.7 3.7 5 5.5 6 25.9 36 2 71.94





4 Ч. Цэвээндулам 1 210019 3.5 4.5 5 6 6 25 36 3 69.44





5 Х. Хулан 92 20821 5.8 3.7 2 7 6 24.5 36 3 68.06





6 Б. Энхжин Оюуны Ундраа 207033 1.9 4.5 3 7 8 24.4 36 3 67.78





7 У. Хулан 49 21801 3.3 5.85 2 7 6 24.15 36 T 67.08





8 Ж. Ариундэлгэр Байгаль 21212 3.6 2.7 5 6.5 6 23.8 36 T 66.11





9 А. Оюунзул 1 21326 2.5 3.4 6 5.8 6 23.7 36 T 65.83





10 Э. Мөнгөнтуул 16 21816 3 5 3.5 6 6 23.5 36
65.28





11 А. Нинжин 11 21204 5.3 4.7 0.5 6.8 6 23.3 36
64.72





12 Г. Бадамханд 28 20823 5.4 4.8 1 6 6 23.2 36
64.44





13 А. Анармаа байгаль эх 21006 1.9 5.6 3.5 6 6 23 36
63.89





14 А. Оюундалай Сант 207018 2.8 5.9 2.5 5.8 6 23 36
63.89





15 Ц. Ууганчимэг 19 20825 5.1 3.2 4 6.5 4 22.8 36
63.33





16 Г. БАянжаргал 38 20805 3.5 5 4 6 4 22.5 36
62.50





17 Б. Нямбаяр 48 20931 3.6 3.9 3 6 6 22.5 36
62.50





18 Б. Сэргэлэн 11 21008 2.5 5 4 5 6 22.5 36
62.50





19 Б. Бидэрьяа Шинэ эрин 20820 4.5 3.9 3 7 4 22.4 36
62.22





20 Н. Оюунпүрэв 105 21325 2.9 6 3.5 5.9 4 22.3 36
61.94





21 О. Чанцалдулам 76 210026 3.5 5.4 2.5 6.8 4 22.2 36
61.67





22 Ц. Энхболор 49 215012 3.3 2.85 4 6 6 22.15 36
61.53





23 Д. Халиунаа 2 210010 5.1 3.9 2.5 4.5 6 22 36
61.11





24 Б. Оюун-Эрдэнэ Хангай Цогцолбор 21506 6 6 3.5 6.5 0 22 36
61.11





25 М. Ариунтуяа 87 20816 4.4 2.5 4 7 4 21.9 36
60.83





26 А. Тайван 77 20925 5.6 3.8 5.5 5 2 21.9 36
60.83





27 М. Наранзаяа 81 21225 2 5.4 3 5.5 6 21.9 36
60.83





28 С. Мягмарсүрэн Боловсрол цогцолбор 219023 3.2 2.1 4 4.5 8 21.8 36
60.56





29 Г. Түвшинзаяа 73 207031 3 3.8 3.5 5.4 6 21.7 36
60.28





30 Л. Хулан 51 20824 3.2 4.5 6 4 4 21.7 36
60.28





31 Э. Цэрэндулмаа Эрдэмтөгс 21702 2.7 4 2 5 8 21.7 36
60.28





32 М. Энхжаргал Номуун 207013 4.4 3.7 4 5.5 4 21.6 36
60.00





33 Г. Отгончимэг 49 21907 3.9 2.7 3 6 6 21.6 36
60.00












































Дунд ангийн багш нарын олимпиадын дүн мэдээ олимпиадад 160 багш оролцсоноос .....







Багшийн овог нэр Код Сургууль Даалгавар авах оноо авсан оноо байр






1 2 3 4 5






1 Наранцэцэг 22220 44 8 9.5 2.5 2 9 40 31 1 77.5





2 Оюун 10415 51 6.5 9 4 3 6 40 28.5 2 71.25





3 Болд-Эрдэнэ 10306 ИЦ-2 дунд 8 9 3 3 5 40 28 2 70





4 Атарцэцэг 10408 Орчлон 6.5 8 4 4 5 40 27.5 3 68.75





5 Алтанцог 10212 12 8 8.5 3 3 5 40 27.5 3 68.75





6 Болортоль 10406 65 6 9 3 0 9 40 27 3 67.5





7 Сансартуяа 10207 Сант 6.5 8.5 3 5 3 40 26 Тусгай байр 65





8 Лхагважав 10110 БЗЦ 8.5 8.5 4 1 4 40 26 Тусгай байр 65





9 Батбаяр 22205 ИЦ-1 ахлах 7 8.5 3 1 6 40 25.5 Тусгай байр 63.75





10 Туул 10111 Шинэ ирэн 7.5 9.5 3 3 2 40 25
62.5





11 Сэргэлэн 10103 ИЦ-2 ахлах 4 10 3 2 5 40 24
60





12 Янжиндулам 22229 Сант 6 8.5 2.5 0 7 40 24
60





13 Оюун-Эрдэнэ 22204 41 6 8 3 2 5 40 24
60





14 Сарангэрэл 10117 Шинэ Үе 7 10 4 3 0 40 24
60





15 Мягмарсүрэн 22316 Улаанбаатар 6 8.5 3 1 5 40 23.5
58.75





16 Энхбат 22222 Тольт 5.5 8.5 2.5 1 6 40 23.5
58.75





17 Сайнсанаа 22221 92 6.5 7.5 2.5 1 6 40 23.5
58.75





18 Шижиртуяа 10102 ИЦ-1 ахлах 7.5 10 3 3 0 40 23.5
58.75





19 Энхнаран 10104 Байгаль-Эх 6 9.5 3 2 3 40 23.5
58.75





20 Бүжинлхам 11307 105 5.5 6.5 3 1 7 40 23
57.5





21 Ундармаа 10213 117 6.5 9.5 3 1 3 40 23
57.5





22 Батбаяр 10404 79 8 8.5 5 0 1 40 22.5
56.25





23 Мөнхцэцэг 10402 Орчлон 8 9.5 3 0 2 40 22.5
56.25





24 Шүрэнтогтох 22201 Гүн галуут 6.5 8 4 4 0 40 22.5
56.25





25 Даваа 22225 44 6.5 9 3 1 3 40 22.5
56.25





26 Эрдэнэцэцэг 22208 3 5.5 10 3 1 3 40 22.5
56.25





27 Амаржаргал 10410 Монгол тэмүүлэл 6 10 1 5 0 40 22
55





28 Туяа 22210 Шинэ эхлэл 7 9 3 3 0 40 22
55





29 Долгор 11309 Жаргалан 6.5 8 4 3 0 40 21.5
53.75





30 Даваачулуун 10401 5 4 8.5 3 0 6 40 21.5
53.75












































Бага ангийн багш нар оролцсон -60







Багшийн овог нэр Дүүрэг Сургууль Даалгавар авах оноо авсан оноо байр







1 2 3 4







1 М.Баасанжав БГД 38 4.9 5.1 6 7 28 23 #N/A







2 Н.Хонгорзул ЧД 5 5 3.2 6 5 28 19.2 #N/A







3 Ө.Алтанчимэг БГД 13 3.2 5.3 4.5 6 28 19 2







4 Х.Эрдэнэцэцэг БЗД 92 7 5.6 6 0 28 18.6 3







5 Ц.Эрдэнэчимэг СХД ИЦ 2-р бага 6.5 3.4 1.5 7 28 18.4 3







6 Б.Түвшинбаяр БГД 54 4.7 3.1 2.5 7 28 17.3 3







7 Д.Бадамгарав ЧД 72 5 3.5 6 2 28 16.5 тусгай







8 Ч.Цолмон ХУД 59 3.1 3.4 3 7 28 16.5 тусгай







9 Ж.Бадам-Арилд БЗД Шавь 2 4.2 5 5 28 16.2 тусгай







10 З.Отгонсүрэн СХД 65 4.4 3.1 3.5 5 28 16








11 Б.Саржаргал БЗД Шавь 6.7 2.8 4.5 1 28 15








12 Д.Баттулга СХД 65 4.4 3 4.5 3 28 14.9








13 Х.Ившинхорол СХД 62 5 3.2 3.5 3 28 14.7








14 Б.Болормаа ЧД 49 5 2.3 5 2 28 14.3








15 Одгэрэл БГД 19 3.3 2.5 3.5 5 28 14.3



























start=-46 , cViewSize=50 , cPageCount=1

4 сэтгэгдэл:

null
Зочин

Баярлалаа... мэдээ оруулсанд

Зочин

bayrlalaa

Зочин

гшогог

Tsendee

блогт сэтгэгдэл бичихдээ соёлтой байхыг зочин танаас хүсье.энэ блог нь багш нартаа дэмлэг үзүүлэхийн тулд миний бие хувиараа ажиллуулж байгаа сэтгэлийн ажил гэдгийг анхаарна уу? Улсын олимпиадад нийслэлээс 9 хүүхэд л ордог.Илүү орох боломжийг хаасан зүйл байхгүй.

Сэтгэгдэл үлдээх



(нийтэд харагдахгүй)

(оруулах албагүй)
(HTML синтакс зөвшөөрөгдөөгүй)


(Зурган дээрх тоог оруулна уу)